Таунс вкарва 27 точки, Едуардс получава 24, Тимбъруулвс остават за победата с 96-94 над Нетс
AP News | 2024-01-26 | 05:33:04

НЮ ЙОРК (AP) — Карл-Антъни Таунс вкарва 27 точки, Антъни Едуардс добавя 24 и Минесота Тимбъруулвс поддържат победа с 96-94 над Бруклин Нетс в четвъртък вечерта.

Минесота водеше с цели 17 точки през третата четвърт и все още водеше с 10 в средата на четвъртата четвърт.

Поредица 8-0 на Нетс, покрита от късия скок на Микал Бриджис с 3:34 до края, направи резултата 91-89.

Наказателни удари на Кам Томас при 1:11 до края изравниха мача 94-94.

Руди Гоберт направи алей-уп от Таунс с оставащи 58 секунди, за да върне Тимбърулвс напред.

Бриджис беше фаулиран от Джейдън Макданиелс две секунди преди края, давайки шанс на Нетс да изравнят резултата. Той пропусна първия и Нетс бяха извикани за нарушение на лентата при последвалия му умишлен пропуск.

След таймаут Минесота успешно вкара топката в баунд и изтече времето.

Гобер завърши с 10 точки и 13 борби, докато Майк Конли също отбеляза 10. Таунс добави 10 борби.

Томас поведе Нетс с 25 точки, а Бриджис имаше 21. Ник Клакстън завърши с 16 точки и 11 борби, а Спенсър Динуиди вкара 14.

Мрежите водеха с цели осем точки в средата на турнира първа четвърт. Минесота използва серия от 12-4, за да изравни мача с общо 21, преди Бруклин да приключи четвъртинката със серия 10-3 за преднина от 31-24.

Timberwolves отбелязаха първите девет точки от втория мач четвърт, за да поведе.

Томас го последва с чифт наказателни удара, за да изравни мача, и след като скокът му изведе Бруклин напред с 40-37, Минесота отбеляза следващите 12 точки и никога повече не изоставаше.

Тройка на Майк Конли в последните секунди даде преднина на Тимбъруулвс с 60-48 на полувремето.

Мрежите загубиха три поредни, седем от осем и 12 от последните си 14.

Тимбъруулвс: Минесота гостува на Сан Антонио в събота вечер.

Мрежи: Бруклин е домакин на Хюстън в събота вечер.